๑۩۞۩๑ دنیای دانلود๑۩۞۩๑

تاریخ: سه شنبه 31 مرداد 1391 ساعت: 08:49 بازدید: 200 نویسنده: مجتبی کفیل الناس

شعر مقام معظم رهبری برای امام زمان

دل را ز بی خودی سر از خود رمیدن است /
جان  را  هوای  از  قفس  تن  پریدن  است/

از بیم  مرگ نیست  که  سرداده ام  فغان /
بانگ جرس زشوق به منزل  رسیدن است/

دستم  نمی رسد  که دل  از سینه  برکنم /
باری   علاج   شکر   گریبان   دریدن   است/

شامم سیه تر است ز  گیسوی سرکشت /
خورشید  من  برآی که وقت  دمیدن است/

سوی    تو    این   خلاصه   گلزار    زندگی /
مرغ  نگه   در   آرزوی   پر   کشیدن  است/

بگرفت   آب  و  رنگ     زفیض   حضور   تو /
هرگل دراین چمن که  سزاوار  دیدن است/

با   اهل   درد  شرح  غم  خود    نمی کنم /
تقدیر    قصه    دل   من    ناشنیدن   است/

آن  را  که لب به  دام  هوس  گشت آشنا /
روزی(امین)سزا لب حسرت گزیدن است/

منتشر شده در روزنامه کیهان مورخ شنبه ۲۵ تیر ماه ۹۰
موضوعات:مطالب جالب ,
شعر-مقام-معظم-رهبری-برای-امام-زمان- شعر-مقام-معظم-رهبری-برای-امام-زمان- شعر-مقام-معظم-رهبری-برای-امام-زمان- شعر-مقام-معظم-رهبری-برای-امام-زمان- شعر-مقام-معظم-رهبری-برای-امام-زمان- امتیاز : 378 دیدگاه(0)

تاریخ: دوشنبه 30 مرداد 1391 ساعت: 08:48 بازدید: 215 نویسنده: مجتبی کفیل الناس

بسم الله الرحمن الرحیم

هفت مزیت امت اسلام نسبت به دیگر امت ها

از امام حسین علیه السلام نقل شده که جمعی از یهود خدمت پیغمبر صلی الله علیه و آله وسلم رسیدند اعلم آنها مسائلی پرسید از جمله گفت:آن هفت مزیتی که خداوند تنها به تو و امتت داده چیست؟

پیامبر فرمودند:۱-سوره ی حمد۲-اذان۳-جماعت در مسجد و روز جمعه۴-نماز میت۵-بلند خواندن سه نماز۶-تخفیف عبادات در حال مرض و سفر۷-شفاعت برای اهل گناهان کبیره از امت

اعلم یهود گفت:راست گفتیموضوعات:حکایت های آموزنده ,
حکمت-های-آموزنده-(6) حکمت-های-آموزنده-(6) حکمت-های-آموزنده-(6) حکمت-های-آموزنده-(6) حکمت-های-آموزنده-(6) امتیاز : 442 دیدگاه(0)

تاریخ: یکشنبه 29 مرداد 1391 ساعت: 08:45 بازدید: 288 نویسنده: مجتبی کفیل الناس

کسی گفت که چیزی را از یاد برده ام. مولانا گفت:

در این دنیا اگر همه چیز را فراموش کنی باکی نیست. تنها یک چیز را نباید از یاد برد. تو برای کاری به دنیا آمدی که آگر آن را انجام نرسانی، هیچ کاری نکرده ای. از آدمی کاری بر می آید که آن کار نه از آسمان بر می آید و نه از زمین و نه از کوه ها، اما تومی گویی کارهای زیادی از من بر می آید، این حرف تو به این می ماند که شمشیر گرانبهای شاهانه ای را ساطور گوشت کنی و بگویی آن شمشیر را بیکار نگذاشته ام؛یا این که در دیگی زرین شلغم بار کنی یا کارد جواهر نشانی را به دیوار فرو ببری و کدوی شکسته ای را به آن آویزان کنی. ای نادان این کار از میخی چوبین نیز بر می آید خود را این قدر ارزان مفروش که بسیار گرانبهایی! بهانه می آوری که من با انجام دادن کارهای سودمند روزگار می گذرانم.

دانش می آموزم، فلسفه و فقه و منطق و ستاره شناسی و پزشکی می خوانم، اما این ها همه برای تواست و تو برای آن ها نیستی.اگر خوب فکر کنی در می یابی که اصل تویی و همه این ها فرع است.تو نمی دانی که چه شگفتی ها و چه جهان های بیکرانی در تو موج می زند.آخر این تن تو اسب توست اسبی بر سر آخور دنیا، خوراک این اسب که خوراک تو نیست.

روزی مجنون آهنگ دیار لیلی کرد. با بیقراری برشتری سوار شد و با دلی لبریز از مهر به جاده زد در راه گاه خیال لیلی آنچنان او را باخود می برد.شتر نیز در گوشه ی آبادی بچه ای داشت او هر بار که مجنون را از خود بیخود می دید به سوی آبادی بازمی گشت و خود را به بچه اش می رساند. مجنون هر بار که به خود می آمد در می یافت که فرسنگها راه را بازگشته است. او سه ماه در راه ماند  پس فهمید که آن شتر با او همراه نیست اورا رها کرد و پای پیاده به سوی دیار لیلی به راه افتاد.موضوعات:حکایت های آموزنده ,
حکمت-های-آموزنده(5) حکمت-های-آموزنده(5) حکمت-های-آموزنده(5) حکمت-های-آموزنده(5) حکمت-های-آموزنده(5) امتیاز : 671 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 28 مرداد 1391 ساعت: 08:41 بازدید: 255 نویسنده: مجتبی کفیل الناس

بسم الله الرحمان الرحیم

خانه ی شریح قاضی

امیر المؤمنین علی(ع)چون شنیدند شریح قاضی خانه ای به مبلغ هشتاد دینار خریده است،سخت بر او انتقاد کردند و فرمودند:شنیده ام برای آن خانه،قباله و گواهی نامه تنظیم کرده ای،اما بدان که اگر در وقت خرید خانه نزد من آمده بودی،قباله ای مانند این برای تو می نوشتم:

((این خانه ای است که بنده ای ذلیل و خوار از مرده ای آماده ی کوچ خریداری کرده است؛خانه ای در سرای غرور،در محل فانی شوندگان و در کوچه ی هلاک شوندگان.این خانه را چهار حد است.یک حد آن به آفات و بلاها،حد دیگر آن به حوادث ناگوار،حد سوم آن به هوا و هوس های مست کننده و حد چهارمش به شیطان گمراه کننده منتهی میشود،و درب خانه نیز در همین حد است))۱

۱٫اقتباس از نهج البلاغه،نامه ی۳موضوعات:حکایت های آموزنده ,
حکمت-های-آموزنده(4) حکمت-های-آموزنده(4) حکمت-های-آموزنده(4) حکمت-های-آموزنده(4) حکمت-های-آموزنده(4) امتیاز : 509 دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 26 مرداد 1391 ساعت: 17:24 بازدید: 151 نویسنده: مجتبی کفیل الناس

از کربلا فرار می کند
شخصی بود که اشتیاق زیادی به یاری حضرت سیدالشهداء(ع) داشت و مدام می گفت:«یا لَیتَنی کُنتَ مَعَکَ فَاَفوزَ فَوزاً عَظیما» یعنی ای کاش من هم در روز عاشورا با تو بودم تا اینکه به فیض شهادت در رکاب شما نائل می گشتم.
تا اینکه شبی در عالم خوال دید در صحرای کربلا در حضور حضرت سیدالشهدا(ع) ایستاده است حضرت به او فرمودند تو هیشه تقاضا می کردی که در حضور من باشی و به فیض شهادت نائل گردی,اینک این سعادت نصیب تو گشت.حضرت دستور داد تا اینکه اسب زین کرده از برای او آوردند و شمشیری به دست او دادند.سوار اسب شد و حضرت به او فرمودند:حمله کن تا اینکه به فیض شهادت نائل شود.

آن شخص بدنش به لرزه افتاد تا اینکه دید زینب علیها السلام حسین(ع) را صدا زد,به محض اینکه حسین(ع) با خواهرش زینب(س) سرگرم سخن شد,او رکاب بر اسب زد و فرار کرد .یکوقت زنش دید شوهر از خواب پرید و به اطراف اطاق می رود,او را گرفت و گفت چه شده است؟!مرد گفت:بگذار فرار کنم.خداوند پدر زینب را بیامرزد که سر حسین را گرم کرد تا من فرار کنم وگرنه الان تو بیوه شده بودی.موضوعات:حکایت های آموزنده ,
حکمتهای-آموزنده(3) حکمتهای-آموزنده(3) حکمتهای-آموزنده(3) حکمتهای-آموزنده(3) حکمتهای-آموزنده(3) امتیاز : 543 دیدگاه(1)

تاریخ: سه شنبه 24 مرداد 1391 ساعت: 14:55 بازدید: 290 نویسنده: مجتبی کفیل الناس

دانلود مداحی ها در ادامه مطلب.......موضوعات:دانلود مداحی ,
دانلود-مداحی-شهادت-امام-علی-با-مداحی-مداحان- دانلود-مداحی-شهادت-امام-علی-با-مداحی-مداحان- دانلود-مداحی-شهادت-امام-علی-با-مداحی-مداحان- دانلود-مداحی-شهادت-امام-علی-با-مداحی-مداحان- دانلود-مداحی-شهادت-امام-علی-با-مداحی-مداحان- امتیاز : 508 ادامه مطلب| دیدگاه(6)

آخرین مطالب

مطالب محبوب

صفحات مطالب

موضوعات
نظرسنجی
صلوات جهت سلامتی وتعجیل در ظهور اقا امام زمان(عج)


نتايج|| آرشیو نظرسنجی